O mnie

Nazywam się Radek Szwankowski i jestem absolwentem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Pracowałem jako reporter radiowy, pracowałem w biurze prasowym prezydenta miasta, byłem rzecznikiem prasowym i zajmowałem się danymi wrażliwymi w służbie zdrowia. Mam na swoim koncie także epizod pracy w dyplomacji na wyspie jak wulkan gorącej.

Kocham podróże, dobre jedzenie, książki i muzykę, co znajduje odzwierciedlenie w tekstach, które zamieszczam na tym blogu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Chatham House czyli Królewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych .

Prywatnie jestem mężem najbardziej wyrozumiałej i najkochańszej dziewczyny na świecie, i ojcem dwójki najwspanialszych dzieci.

Czym jeszcze mogę się pochwalić? Ukończeniem Podyplomowego Studium Public Relations Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; zamiarem ukończenia w tym roku (2023) Podyplomowych Studiów Zarządzanie Organizacjami Ochrony Zdrowia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie; certyfikatem “English as Second Language” nowojorskiej ALCC; certyfikatem “Public Policy Economics” Uniwersytetu Oxfordzkiego; certyfikatem “An Introduction to International Development” Uniwersytetu Cambridge. Jestem też certyfikowanym pizzaiolo, a w wolnych chwilach trenuję boks.